Ξεκίνημα με την πρώτη εντός έδρας νίκη για την Κρύα Βρύση

0
73

Χρειάστηκε να έρθει ο νέος χρόνος για να πετύχει την πρώτη της εντός έδρας νίκη η Κρύα Βρύση η οποία επικράτησε 5-0 της Ένωσης Δροσερού-Μουριάς σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Διάβας και ήταν για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Η Κρύα Βρύση έχοντας στην αρχική της σύνθεση και το τελευταίο της μεταγραφικό της απόκτημα, τον Αλέξανδρο Βουλτσίδη άργησε να πάρει λίγο μπρος, αλλά μετά δεν είχε κανένα πρόβλημα να φτάσει στη νίκη με χαρακτηριστική άνεση, ενώ έχασε κι αρκετές ακόμη ευκαιρίες.

Έτσι βελτίωσε την θέση της στην βαθμολογία κι έδειξε ότι μπορεί να πάει ακόμα καλύτερα στην συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ένωσης Δροσερού-Μουριάς έδειξε μαχητικότητα, αλλά σίγουρα δεν μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Το φιλμ του αγώνα

32′ Προσπάθεια και σουτ του Ε. Μπαούτη, ο Πάτσιας κατάφερε κι απόκρουσε.

34′ Ο Βουλτσίδης βγήκε απέναντι στον Πάτσια, αλλά δεν κατάφερε να τον κερδίσει.

35′ Κόρνερ του Τάτσιου, σουτ του Παπαγεωργίου, στην πορεία της μπάλας ήταν ο Ε. Μπαούτης ο οποίος με νέο σουτ πέτυχε το 1-0.

40′ Ο Βουλτσίδης εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα της Ένωσης και με σουτ έστειλε την μπάλα ψηλά στο αριστερό γάμα (στον ιστό της αράχνης) γράφοντας το 2-0.

48′ Σέντρα του Κ. Παπά, κεφαλιά του Βουλτσίδη, πέρασε λίγο άουτ.

52′ Φάουλ του Τάτσιου, μακρινό πλασέ του Ούτου, βρήκε ελάχιστα το δοκάρι και πέρασε άουτ.

57′ Προσπάθεια του Ε. Μπαούτη, σουτ του Κ. Τάτσιου, πέρασε λίγο άουτ.

74′ Οι παίκτες της Κρύας Βρύσης έκαναν έναν όμορφο συνδυασμό, ο Βουλτσίδης βρήκε τον Κοντοτόλη ο οποίος με πλασέ σημείωσε το 3-0.

79′ Ο Βουλτσίδης με προβολή από κοντά έγραψε το 4-0, αφού ο Πάτσιας δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

85′ Ο Αλέξανδρος Βουλτσίδης συμπλήρωσε την πρώτη του συμμετοχή με τη νέα του ομάδα με το τρίτο του προσωπικό τέρματα, διαμορφώνοντας επίσης το τελικό 5-0.

Άψογη η διαιτησία του Δουλόπουλου που είχε ως βοηθούς τους Σακκά και Αλεξόπουλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ: Βλαχάβας, Ούτος, Μ. Τάτσιος, Ε. Μπαούτης (61′ Μ. Ντίνος), Παπαγεωργίου, Κοντοτόλης (74′ Πινιάρας), Σ. Ντίνος, Χ. Παππάς, Κ. Τάτσιος (61′ Ράτζας), Κ. Παππάς (75′ Κηρύκος), Βουλτσίδης.

ΕΝΩΣΗ Δ.Μ.: Μιχαήλ, Ν. Μπελετσιώτης, Χανής, Ι. Μπελετσιώτης, Ζυγολίκαςς, Τσιγαρίδας, Μπλέτσας, Αθανασίου, Πατσιαλής, Νταλούκας.