Ο ΑΟ Τρίκαλα έφερε 1-1 με την Τηλυκράτη

0
22

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων ο ΑΟ Τρίκαλα παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 στον Τηλυκράτη Λευκάδας για την 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα των Τρικάλων στο δεύτερο μέρος αν και πίεσε αρκετά κι αφού έχασε σπουδαίες ευκαιρίες, δέχθηκε γκολ στην κόντρα και κυνηγούσε την ισοφάριση.

Αυτό το κατάφερε έφερε το μας στα ίσα, πίεσε στα τελευταία λεπτά χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Ο Τηλυκράτης έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του στο πρώτο μέρος, κατάφερε να πετύχει πρώτος γκολ κι έφυγε με θετικό αποτέλεσμα μέσα από μία δύσκολη έδρα.

Όσο για τα Τρίκαλα έμειναν χωρίς νίκη για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα

7′ Σέντρα του Γιοκέ, δεν πρόλαβε την μπάλα ο Αλεξίου.

9′ Σέντρα του Κουσκουνά, κεφαλιά του Αλεξίου έδιωξε δύσκολα ο Παρδαλός.

10′ Σουτ του Κρητικού από καλή θέση, πέρασε άουτ.

31′ Ο Κάρλος βρήκε τον Περιστέρη αφύλαχτο, αυτός πλάσαρε, αλλά ο Παϊτέρης απόκρουσε σωτήρια.

48′ Σουτ του Κουσκουνά μέσα από την μεγάλη περιοχή βρήκε το δοκάρι.

54′ Φάουλ του Κουσκουνά η μπάλα βρήκε το τείχος, ο Αγκαράι κέρδισε κι έδωσε στον Κουσκουνά ο οποίος απέναντι από τον Παρδαλό σούταρε άουτ.

58′ Ο Οκάν έφυγε στην αντεπίθεση και με άψογο πλασέ πραγματοποίησε το 0-1.

73′ Ο Γιοκέ από πλάγια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, γύρισε για τον Αλεξίου ο οποίος από κοντά δεν αστόχησε και ισοφάρισε σε 1-1.

74′ ο Κουτσιανικούλης βγήκε απέναντι στον Παρδαλό, τον οποίο δεν μπόρεσε να νικήσει.

88′ Σέντρα του Παπακώστα, σουτ του Αλεξίου απόκρουσε δύσκολα ο Παρδαλός.

Διαιτητής ήταν ο Κολορίζος με βοηθούς του Μπύρο και Κατσαρό.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Κ. Φρατζέσκος): Παϊτέρης, Λουκάς (63′ Κορέλας), Καρανίκας, Ριζογιάννης, Αγκαράι, Παπακώστας, Κουτσιανικούλης (91′ Κωστόπουλος), Γιοκέ, Κουσκουνάς, Κρητικός (63′ Βαταμίδης), Αλεξίου.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Α. Πατζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου (37′ λόγω γρ. Νιφορόπουλος), Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Περιστέρης (87′ Σορόβος), Σδράβος, Γκουντρουμπής (75′ Κατσής), Κάρλος (46′ Οκάν), Σιαδάς.