Ο ΑΟ Τρίκαλα ηττήθηκε 4-2 στην Νέα Αρτάκη

0
9

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στην Νέα Αρτάκη για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα από την τοπική ομάδα με 4-2.

Στο πρώτο ημίχρονο η Νέα Αρτάκη ήταν καλύτερη, πίεσε την εστία του Παπαδόπουλου και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0.

Στο δεύτερο μέρος τα Τρίακαλα ανέβασαν την απόδοσή τους, αφού πρώτα μείωσαν στην συνέχεια στο 75′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι όμως στα τελευταία λεπτά πίεσαν και πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα πήραν τη νίκη με 4-2 και παραμένουν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Το φιλμ του αγώνα

23′ Ο Σπηλιώτης με ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 1-0.

43′ Ο Παπαδάκης έκανε την προσπάθεια η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Δ. Χατζηστάμου σημείωσε το 2-0.

49′ Ο Ν. Σκόνδρας με ωραία ενέργεια μείωσε στο σκορ σε 2-1.

75′ Ο Ν. Σκόνδρας και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων ισοφαρίζοντας σε 2-2.

84′ Ο Σπηλιώτης με σουτ πραγματοποίησε το 3-2 πετυχαίνοντας παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

90′ Ο Ντελέκος από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ (Δ. Μαγκαφίνης): Διαμαντής, Δ. Χατζηστάμου, Μερτύρης (65′ Καρλατήρας), Τσούπρος, Στασινόπουλος, Γερογιάννης (65′ Τ. Χατζηστάμου), Λάμπρου (65′ Σκριβάνος), Ντελέκος, Παπαδάκης, Ζαχαράκης, Σπηλιώτης (87′ Βρέττος).

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Β. Καλογιάννης): Παπαδόπουλος, Γ. Σκόνδρας, Μαλάκος (46′ Μαγκούτης), Ζαΐρης, Κοντογιώργος (83′ Αλεξίου), Βασιλείου, Μπρατίτσας (87′ Μάγγος), Πατρώνης, Μπέκας, Κωνσταντώνης (46′ Μαλακασιώτης), Ν. Σκόνδρας.