Παραλειπόμενα από το παιχνίδι ΑΟ Τρίκαλα-Ιωνικός

0
21
  • Τέτοιες ανατροπές σίγουρα συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο ειδικά από την στιγμή που οι καθυστερήσεις είναι υποχρεωτικές και πολλές φορές αρκετά τα λεπτά. Έτσι έχει ως αποτέλεσμα πολλά παιχνίδια να κρίνονται εκεί.
  • Σίγουρα αυτή η ήττα για τα Τρίκαλα ήταν αρκετά οδυνηρή καθώς αν και προηγήθηκαν 2-0 και τα τρία τέρματα που δέχθηκαν θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί. Ειδικά το δεύτερο τέρμα πρέπει να είναι παράδειγμα προς αποφυγή.
  • Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος και πρώην παίκτης των Μετεώρων Νίκος Σκόνδρας είχε σκοράρει και στο αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Μάλιστα δύο τέρματα έχει συνολικά φέτος στην Σούπερ Λιγκ 2 και τα έχει σημειώσει και τα δύο απέναντι στον Ιωνικό.
  • Κοντράστ συναισθημάτων και στην κερκίδα αφού υπήρχαν αρκετοί φίλοι των δύο ομάδων. Μάλιστα οι μεν του Ιωνικού στην αρχή έλεγαν “παίξτε μπάλα” και στο τέλος πανηγύριζαν, ενώ αυτοί των Τρικάλων στην αρχή πανηγύριζαν και μετά ήταν τελείως απογοητευμένοι.
  • Ο Καλαμπακιώτης ποδοσφαιριστής του ΑΟ Τρίκαλα Βαγγέλης Λίτσιος ήταν και πάλι στην κερκίδα αφού δεν επιλέχθηκε από τον προπονητή του για την 20άδα του αγώνα.
  • Το κορυφαίο στιγμιότυπο του αγώνα ήταν αναμφισβήτητα ο πανηγυρισμός του σκόρερ του πρώτου τέρματος των Τρικάλων, Παντελή Ριζογιάννη με τον γιο του που ήταν ένα από τα “ball boy” του αγώνα.
  • Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης άκουσε πολλά στο τέλος του αγώνα από τους φίλους του ΑΟ Τρίκαλα που ήταν στην κερκίδα και μάλιστα ήταν ιδιαίτερα εκνευρισμένος, ενώ δεν έκανε καθόλου δηλώσεις.
  • Τον αγώνα παρακολούθησε και ο ποδοσφαιριστής των Μετεώρων Χρήστος Παπαευθυμίου.
  • Από γειτονικές στέγες παρακολούθησαν και σήμερα το παιχνίδι αρκετοί φίλοι του ΑΟ Τρίκαλα οι οποίοι ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικοί.