Τα Μετέωρα κέρδισαν 6-2 την Κρύα Βρύση σε φιλική συνάντηση

0
164

Σε φιλικό παιχνίδι που τελείωσε πριν από λίγα λεπτά τα Μετέωρα νίκησαν με 6-2 την Κρύα Βρύση στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” της Καλαμπάκας.

To sportskalampaka ήταν παρόν στο φιλικό κι έχει όλες τις λεπτομέρειες.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι των Μετεώρων έχοντας στον πάγκο τους τον Χρήστο Αυγέρο ο οποίος ανέλαβε τα προπονητικά ηνία μόλις την προηγούμενη εβδομάδα.

Τα Μετέωρα χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεσή τους, ενώ υπήρχαν κι αρκετές απουσίες.

Ο Γιώργος Πούλιος για την Κρύα Βρύση επίσης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεσή του.

Το σκορ άνοιξε ο Κοτσιλιάνος στο 9′ με σουτ.

Στο 23′ από μπαλιά του Μπουτίνα ο Γ. Λιακόπουλος ξέφυγε από τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ στην κλειστή γωνία ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Κοτσιλιάνος στο 27′ από πάσα του Νταλούκα έκανε το 2-1, ενώ στο 34′ προσπάθεια και σουτ του Νταλούκα αποκρούστηκε από τον Ζέρβα, αλλά ο Νικλητσιώτης κέρδισε την μπάλα και σημείωσε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

sportskalampaka.gr

Στο δεύτερο μέρος από προσπάθεια του Μπάγια στο 57′ ο Κηρύκος σημείωσε αυτογκόλ και το σκορ έγινε 4-1.

Στο 62′ από φάουλ του Μπουτίνα η μπάλα βρήκε τον Μόκα, κατέληξε στα δίχτυα κι έτσι έγινε το 4-2.

Ο Σέχι στο 83′ έκανε την προσπάθεια και το σουτ, ο Ζέρβας απόκρουσε και ο Μπάγιας πέτυχε το 5-2, ενώ το τελικό 6-2 διαμορφώθηκε στο 88′ όταν ο Τσακνάκης εκτέλεσε κόρνερ και ο Σέχι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής ήταν ο Κοντίνος με βοηθούς τους Μανασή και Δερμάνη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χ. Αυγέρος): Γκουλιώνης (46′ Ζούζουλας), Σινάνης, Ζησόπουλος (59′ Μόκας), Σ. Ράτζας (51′ Μπάγιας), Παπαευθυμίου, Νικλητσιώτης (58′ Τσακνάκης), Νταλούκας (59′ Ρεσούλι), Μερμήγκης, Κοτσιλιάνος, Ψαθογιαννάκης (59′ Σέχι), Θώμος.

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ (Γ. Πούλιος): Ζέρβας, Φάιας (46′ Σταμούλης), Κηρύκος, Χριστοδουλόπουλος (46′ Φορτούνης), Παπαγεωργίου, Θ. Λιακόπουλος (59′ Μυσηρλής), Γιαννάκης (48′ Ρουστάι), Ντίνος (80′ Τάτσιος), Γ. Λιακόπουλος (65′ Χρυσκιώτης), Μπουτίνας (78′ Σιούτας), Κοντοτόλης (71′ Θώμος).