Τα Μετέωρα ολοκλήρωσαν την προετοιμασία για το παιχνίδι με την Ελασσόνα

0
67

Επόμενος αντίπαλος για τα Μετέωρα είναι την ερχόμενη Κυριακή η Ελασσόνα σε εκτός έδρας παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ ‘Εθνικής κατηγορίας στον 3ο όμιλο.

Τα Μετέωρα έχασαν την ευκαιρία στο παιχνίδι με την Φήκη να έκαναν ένα ακόμη μικρό θετικό βήμα την φετινή αγωνιστική περίοδο κι έχασαν αρκετό έδαφος.

Ακόμη και σε περίπτωση νίκης πάλι τα πράγματα θα ήταν δύσκολα, πόσο μάλλον τώρα που έφεραν ισοπαλία και μάλιστα δεχόμενα το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι εμφανίσεις των Μετεώρων δεν ήταν άσχημες μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, αλλά δυστυχώς δεν έχουν καταφέρει να πάρουν τους βαθμούς που χρειάζονταν για να βρίσκονται σε θέση παραμονής. Και με την εμφάνισή τους στο παιχνίδι με τον Ηρακλή Λάρισας την περασμένη Κυριακή έδειξαν ότι στα άλλα παιχνίδια έχουν αδικήσει τους εαυτούς τους με τα αποτελέσματα που έχουν φέρει.

Απέναντι τώρα στο παιχνίδι με την Ελασσόνα θα προσπαθήσουν την Κυριακή να σταθούν όσο καλύτερα μπορέσουν στον αγωνιστικό χώρο και να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Βέβαια το παιχνίδι μόνο εύκολο δεν θα είναι αφού η Ελασσόνα είναι σε λίγο καλύτερη θέση κι επίσης χρειάζεται το θετικό αποτέλεσμα για να φτάσει σε θέση παραμονής.

Η ομάδα της Ελασσόνας προέρχεται από την ισοπαλία με σκορ 1-1 που απέσπασε στην έδρα της Κοζάνης την περασμένη Τετάρτη.