Το καλύτερο ξεκίνημα εδώ και 53 χρόνια για την Ρέιντζερς

0
20

Το καλύτερο ξεκίνημα σε πρωτάθλημα, τα τελευταία 53 χρόνια πραγματοποιεί η Ρέιντζερς, με την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ να έχει 13 νίκες και 2 ισοπαλίες, σε 15 παιχνίδια, μετά και το 4-0 επί της Αμπερντίν.

Στο 15′ ο Ράιαν Κεντ έπιασε το μακρινό σουτ, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 29ο λεπτό ο Κεμάρ Ρουφ διπλασίασε τα τέρματα των πρωτοπόρων για να έρθουν άλλα δυο γκολ στην επανάληψη. Στο 49′ ο Σκοτ Άρφιλντ έκανε το 3-0 και στο 53′ ο Τζέιμς Ταβερνιέρ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Οι προσπάθειες της Αμπερντίν δεν είχαν αποτέλεσμα και η Ρέιντζερς κράτησε ανέπαφη την εστία της για 17η φορά τη φετινή σεζόν, σε όλες τις διοργανώσεις.

Πλέον, η ομάδα του Τζέραρντ είναι στο +11 από τη δεύτερη Σέλτικ, αλλά με δυο παιχνίδια περισσότερα.