Το Καστράκι νίκησε 5-0 το Πρίνος σε φιλικό παιχνίδι

0
169

Σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο γήπεδο του Καστρακίου η τοπική ομάδα νίκησε με 5-0 το Πρίνος.

Το sportskalampaka ήταν εκεί κι έχει όλες τις λεπτομέρειες του φιλικού αυτού αγώνα.

Το παιχνίδι είχε ρυθμό σε ορισμένα σημεία, καλές φάσεις, αρκετά γκολ και φυσικά οι προπονητές των δύο ομάδων θα έβγαλαν τα δικά τους συμπεράσματα.

Για την διαμόρφωση του αποτελέσματος σίγουρα και η διαφορά κατηγορίας έπαιξε ρόλο, αλλά η ομάδα του Πρίνους νομίζουμε ότι έχει ένα καλό σύνολο για τα δεδομένα της Β’ Ερασιτεχνικής.

Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Θεοδώρου ύστερα από σέντρα του Μυλωνά.

Στο 15′ από κόρνερ του Θεοδώρου ο Μπαλογιάννης με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά πετύχε το 2-0.

Στο 25′ ο Μπλούτσος με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0, ενώ το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 4-0 με γκολ του Λίτσιου ύστερα από σέντρα του Πούλιου.

Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 43′ με σουτ του Μπλούτσου ο οποίος αξιοποίησε πάσα του Καραγιάννη.

Διαιτήτευσε με επιτυχία ο Σοφοκλής Βουλόγκας.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΣΤΡΑΚΙ: Αγγέλης (41′ Υφαντής), Μπαλογιάννης (41′ Πούλιος), Γιάννης (59′ Χουτέας), Πούλιος (51′ Μπατζογιάννης), Γρηγορίου (59′ Ράπας), Κοτόρι (51′ Σινάι), Μπλούτσος, Θεοδώρου, Καραγιάννης (41′ Παπαχρήστος), Λίτσιος (33′ Μπαούτης), Μυλωνάς (59′ Ζαρόπουλος).

ΠΡΙΝΟΣ: Παππάς, Ντέλλας, Χ. Κεφάλας (62′ Πατραμάνης), Τασούλας, Νταϊλιάνης (70′ Καλογράνας), Γ. Ψύχος (60′ Αθανασάκης), Γεωργούλας (53′ Ψύχος), Κοθράς (53′ Κεφάλας0, Μπαρούτας (60′ Ραμιώτης), Γκονιάρης, Αλεξίου.