Europa Conference League: αποτελέσματα και βαθμολογίες των ομίλων

0
13

Τα μεγάλα διπλά της Παρτίζαν στην Κολωνία (1-0), της Κλουζ στην Πράγα επί της Σλάβια (1-0), της Σλόβαν Μπρατισλάβας στη Βασιλεία (2-0), της Τζουγκάρντεν στη Γάνδη (1-0) και της Φιορεντίνα στη Σκωτία επί της Χαρτς (3-0) «σημάδεψαν» το δεύτερο μέρος της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa Conference League.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

Χαρτς (Σκωτία)-Φιορεντίνα (Ιταλία) 0-3 (4΄ Μαντραγκόρα, 42΄ Κουαμέ, 79΄ Γιόβιτς)

RFS (Λετονία)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία) 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μπασακσεχίρ 7

Φιορεντίνα 4

Χαρτς 3

RFS 1

2ος όμιλος

Άντερλεχτ (Βέλγιο)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία) 0-1 (79΄ Σκαμάκα)

Σίλκεμποργκ (Δανία)-Στεάουα Βουκ. (Ρουμανία) 5-0 (3΄ Κλίνγκε, 8΄ Κουσκ, 35΄ πέν. Χελένιους, 58΄ Θόρντασον, 71΄ Άνταμσεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Γουέστ Χαμ 9

Άντερλεχτ 4

Σίλκεμποργκ 3

Στεάουα 1

3ος όμιλος

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ) 0-0

Βιγιαρεάλ (Ισπανία)-Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) 5-0 (18΄ Μπαένα, 43΄ Ντανζούμα, 76΄, 80΄, 88΄ Μοράλες)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Βιγιαρεάλ 9

Λεχ Πόζναν 4

Χαποέλ Μ.Σ. 2

Αούστρια 1

4ος όμιλος

Σλοβάτσκο (Τσεχία)-Νις (Γαλλία) 0-1 (54΄ Πέπε)

Κολονία (Γερμανία)-Παρτίζαν (Σερβία) 0-1 (9΄ Μάρκοβιτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Παρτίζαν 5

Νις 5

Κολονία 4

Σλοβάτσκο 1

5ος όμιλος

Ντνίπρο (Ουκρανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 2-2 (5΄ Ντόβμπικ, 78΄ Πικχαλγιόνοκ – 26΄ Φεχρ, 47΄ Γκάσερ)

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κϋπρος) 3-2 (16΄ Όντγκααρντ, 62΄ πέν. Ντε Βιτ, 85΄ Κάρλσον – 20΄ Γιούστεν, 71΄ Καμπράλ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αλκμάαρ 9

Ντνίπρο 4

Βαντούζ 2

Απόλλων Λ. 1

6ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 3-0 (10΄, 49΄ Μπρίνχιλντσεν, 58΄ Χουσαΐν)

Γάνδη (Βέλγιο)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία) 0-1 (38΄ Φίντελ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Τζουγκάρντεν 7

Μόλντε 4

Γάνδη 4

Σάμροκ Ρ. 1

7ος όμιλος

Σίβασπορ (Τουρκία)-Μπαλκάνι (Κόσοβο) 3-4 (1΄ Ούλβεσταντ, 76΄, 90΄+1 Γιεσιλγιούρτ – 20΄ Τάκι, 31΄ Ποτόκου, 66΄ Κορένιτσα, 90΄+4 Κρασνίκι)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Κλουζ (Ρουμανία) 0-1 (45΄ Γιάνγκα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μπαλκάνι 4

Σίβασπορ 4

Σλάβια Πρ. 4

Κλουζ 4

8ος όμιλος

Πιούνικ (Αρμενία)-Ζαλγκίρις Βίλν. (Λιθουανία) 2-0 (44΄ Ζουνίνιο, 61΄ Οτουμπάντζο)

Βασιλεία (Ελβετία)-Σλόβαν Μπρατ. (Σλοβακία) 0-2 (36΄ Πάουστσεκ, 45΄+1 Κάβριτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Βασιλεία 6

Πιούνικ 6

Σλόβαν Μπρ. 4

Ζαλγκίρις Β. 1

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here