Ήττα για την ΑΕΚ με 2-4 από την Μπράγκα

0
9

Η ΑΕΚ γνώρισε άλλη μία βαριά εντός έδρας ήττα για την 5η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ με 2-4 από την Μπράγκα.

Η ΑΕΚ εμφάνισε άλλη μία φορά πολλά αμυντικά προβλήματα όπως και στον αγώνα με την Ζόρια με συνέπεια να γνωρίσει άλλη μία ήττα και μάλιστα με αρκετά τέρματα διαφορά.

Συνήθως η ΑΕΚ τέτοιες ήττες στην Ευρώπη δεν έκανε ακόμη κι όταν θεωρητικά ήταν σε χειρότερη κατάσταση, ενώ τώρα που διαθέτει για πολλούς μεγάλο και καλό ρόστερ δέχεται βαριές ήττες και μάλιστα έχει ηττηθεί σε όλους τους εντός έδρας αγώνες.

Στο σημερινό παιχνίδι η Μπράγκα πέτυχε δύο τέρματα μέσα σε δύο λεπτά καθώς σκόραρε με τον Τορμένα στο 8′ και τον Εσγκάιο στο 10′.

Στη συνέχεια η ΑΕΚ είχε ευκαιρίες με Αλμπάνη και Ολιβέιρα, ο δεύτερος είχε και δοκάρι πριν μειώσε σε 1-2 στο 31′.

Στο 45′ όμως για ένα ακόμη παιχνίδι δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα καθώς ο Όρτα έκανε το 1-3.

Στο δεύτερο μέρος ο Γκαλένο πέτυχε το 1-4 στο 83′ και στο 89′ ο Βασιλαντωνόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-4.