Ήττα για την γυναικεία ομάδα των Τρικάλων από τον Αγροτικό Αστέρα

0
13

Ηττήθηκε η ομάδα γυναικών των Τρικάλων στον Εύοσμο με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 3-1 και τέσσερις αγωνιστικές ακόμη να απομένουν η ομάδα θα επιδιώξει να πάρει τους απαραίτητους βαθμούς για να παραμείνει στην κατηγορία.
Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν στο 10΄ με την Γιάννου , ενώ ισοφάρισε η ομάδα των Τρικάλων με την Κωστοπούλου στο 38΄. Δέχθηκε στη συνέχεια άλλα δύο γκολ από τις Δημητρίου και Χατζγιαννίδου,  αν και τα Τρίκαλα διαμαρτύρονται για γκολ της Κωστοπούλου που ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο 2-1 και στο 75΄του αγώνα.
Τρίκαλα (Γιώργος Λουλές) Αρζουμανίδου (87΄Δραγούτσου), Σαργιώτη, Μπέου, Σακελλάρη (87΄Τσιάρα), Γεωργούλα, Τσούνη (55΄λ.τρ. Τσακνάκη), Τζιώρα, Κωστοπούλου, Βαΐτση (77΄Στεργιούλη), Πλακιά, Ζντράβκοβιτς.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

AΕΛ-Βασίλισσα Θράκης 9-0
Αγροτικός Ημαθίας-Καστοριά Αναβολή λόγω covid
Ελπίδες-ΠΑΟΚ 0-5
Αγροτικός Ευόσμου-Τρίκαλα 3-1
Γιάννενα-Δόξα 2-0
Ρεπό Άρης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΠΑΟΚ 27-2 18
2 ΑΡΗΣ 15-3 15
3 ΑΕΛ 24-6 15
4 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 21-6 15
5 ΤΡΙΚΑΛΑ 13-17 9
6 ΓΙΑΝΝΕΝΑ 4-8 9
7 ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 7-13 7
8 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 4-9 6
9 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 5-16 1
10 ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ 0-25 0
11 ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3-18 0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αγροτικός Ημαθίας-Γιάννενα, Καστοριά-Βασίλισσα Θράκης, Αγροτικός Ημαθίας-Καστοριά
* Σύμφωνα με την προκήρυξη υποβιβάζονται 4 ομάδες .

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(Κυριακή 23/5, 17.00)

Αγροτικός Ευόσμου-ΑΕΛ
Τρίκαλα-Γιάννενα
Άρης-ΠΑΟΚ
Βασίλισσα-Αγροτικός Ημαθίας
Δόξα-Ελπίδες
Ρεπό Καστοριά

Για την ανάδειξη πρωταθλήτριας και δευτεραθλήτριας ομάδας, η 1η βαθμολογικά
ομάδα του 1ου Ομίλου και η 1η βαθμολογικά ομάδα του 2ου Ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε 2 αγώνες (εντός-εκτός έδρας).
Για την ανάδειξη της τριταθλήτριας ομάδας, η 2η βαθμολογικά ομάδα του 1ου Ομίλου και η 2η βαθμολογικά ομάδα του 2ου Ομίλου της Α΄ Φάσης, θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε 2 αγώνες (εντός-εκτός έδρας).
Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που στο πρωτάθλημα συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Φείδων Άργους – ΟΦΗ 1-2
Αγία Παρασκευή – Νέος Αστέρας Ρεθύμνου 5-0
Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης 0-4
ΑΕΚ Μεσολογγίου – Γλυφάδα Οδυσσέας 2-4
Ολυμπιάδα Υμηττού – Καρυάτιδες Σπάρτης 3-0 α.α.
Ρεπό: Άβαντες Χαλκίδας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αγία Παρασκευή 15
2.Γλυφάδα Οδυσσέας 14
3.Εργοτέλης 12
4.Ολυμπιάδα Υμηττού 11
5.ΑΕΚ Μεσολογγίου 10
6.ΟΦΗ 9
7.Άβαντες Χαλκίδας 7
8.Νέος Αστέρας Ρεθύμνου 4
9.Ατρόμητος Αθηνών 3
10.Φείδων Άργους 0
11.Καρυάτιδες Σπάρτης (αποσύρθηκαν)

trikalaola (Χριστόφορος Παπαθανασίου)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here