Ήττα για την Κρύα Βρύση με 2-0 στα Καλύβια

0
34

Η Κρύα Βρύση αν και άντεξε ένα ημίχρονο τελικά γνώρισε την ήττα με 2-0 στο γήπεδο των Καλυβίων από την τοπική ομάδα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με τις δύο ομάδες να κάνουν την προσπάθειά τους, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και πήραν δίκαια τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Καλύβια είχαν οριζόντιο δοκάρι με τον Καρανίκα στο 18′ όπως επίσης και ορισμένες άλλες  καλές ευκαιρίες οι οποίες δεν αξιοποιήθηκαν.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν μόλις στο 47′ το σκορ με τον Νουνό (πρώην παίκτη της Κρύας Βρύσης) και να φέρουν έτσι το παιχνίδι στα μέτρα τους.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Δημητρίου στο 73′ κι από εκεί και πέρα δεν άλλαξε τίποτα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΛΥΒΙΑ: Πετρένκο, Σαραντάρης, Κάβουρας (82′ Γκοντζούλιας), Καραλής, Σταματόπουλος, Καρανίκας, Κατσάρας, Γ. Πατρίκαλος (46′ Φ. Πατρίκαλος), Κούζας (70′ Μουλάλι), Νουνός, Δημητρίου.

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ: Βλαχάβας, Ούτος, Τρίμμης, Σ. Ντίνος, Κηρύκος, Παπαγεωργίου, Μ. Τάτσιος, Μ. Ντίνος (46′ Παππάς), Πινιάρας (57′ Κ. Τάτσιος), Κοντοτόλης, Ε. Μπαούτης (82′ Ράτζας).