Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Φιλαθλητικό από την ΕΑΛ

0
12

Σε παιχνίδι που έγινε στο “Βλαχάβειο-Αργ. Καραγιάννης” κλειστό της Καλαμπάκας για το πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδας στο βόλεϊ Κορασίδων ο Φιλαθλητικός Καλαμπάκας γνώρισε την ήττα από την ΕΑ Λάρισας με 3-0 σετ.

Μπορεί οι γηπεδούχες να μην κέρδισαν κανένα σετ, τα διεκδίκησαν όλα, όμως  ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ, αλλά και στα τρία σετ, οι φιλοξενούμενες έδειξαν πιο ψύχραιμες στα κρίσιμα σημεία, απέφυγαν τα λάθη και κατάφεραν και πήραν την νίκη.

Τα σετ: 19-25, 21-25, 17-25.