Η βαθμολογίες όλων των ομίλων της Γ’ Εθνικής

0
33

Πολύς λόγος γίνεται για την Γ’ Εθνική κατηγορία για το αν θα συνεχισθεί ή αν θα διακοπεί και τι κατάληξη θα έχουν οι ομάδες που διεκδικούσαν την άνοδο στην Φούτμπολ Λιγκ, αλλά κι αυτές που διεκδικούσαν την παραμονή τους στην κατηγορία.

Ευκαιρία λοιπόν είναι να δημοσιεύσουμε την βαθμολογία όλων των ομίλων

1ος όμιλος, 23η αγωνιστική

1. Πανσερραϊκός 58

2. Νέστος 44

3. Απόλλων Π. 40

4. Αετός Οραφνού38

5. Πανδραμαϊκός 37

6. Άρης Αβάτου 34

7. Δόξα Κάτω Καμήλας 33

8. Ένωση Άνθειας 30

9. Ορφέας Ξάνθης 26

10. Κεραυνός Πέρνης 15

11. Κιλκισιακός 13

12. Ηρακλής Ν. Ζυγού 10

13. Δόξα Θεολόγου 9

2ος όμιλος, 27η αγωνιστική

1. Αλμωπός 61

2. Γιαννιτσά 47

3. Ποσειδώνας Ν.Μ. 47

4. Θύελλα 44

5. Θερμαϊκός 43

6. Εδεσσαϊκός 42

7. Μακεδονικός 42

8. Μέγας Αλέξανδρος 39

9. Αγρ. Αστέρας 36

10. Νίκη Αγκαθιάς 36

11. Ν. Καλλικράτεια 34

12. Φλώρινα 29

13. Αστραπή Μεσ. 13

14. Σειρήνα 3

15. Άρης Παλ. 0

3ος όμιλος

1. Πιερικός 56

2. Θησέας 43

3. ΑΕ Καρίτσας 41

4. Ηρακλής Λ. 40

5. Ατρόμητος Π. 36

6. Αλμυρός 35

7. ΑΟ Σελλάνων 33

8. Αταλάντη 32

9. Μετέωρα 28

10. Διαγόρας Στεφ. 28

11. Τσαριτσάνη 26

12. Δίας 25

13. Νεοχώρι 22

14. ΑΟ Ποταμιάς 2

4ος όμιλος, 23η αγωνιστική

1. ΑΕΠ Καραγιαννίων 53

2. Αν. Άρτας 51

3. Σούλι 41

4. Αχέρων Καν. 40

5. Θιναλιακός 36

6. Τηλυκράτης 34

7. Μεσολόγγι 31

8. Μακεδονικός 30

9. Ανατολή 30

10. Λευκίμμη 29

11. Πρέβεζα 25

12. Ναυπακτιακός 21

13. Απόλλων Ευπ. 14

14. Αστέρας Ιτέας 9

5ος όμιλος, 23η αγωνιστική

1. Καλλιθέα 53

2. Θύελλα Καμαρίου 51

3. Φωστήρας 40

4. Άγιος Ιερόθεος 39

5. Κηφισιά 36

6. Πανθηραϊκός 35

7. ΑΕ Μοσχάτου 35

8. Εθνικός 31

9. Κερατσίνι 29

10. Άνω Μερά 27

11. Ακράτητος 21

12. Ηλυσιακός 20

13. Άγιοι Ανάργυροι 13

14. Ερμής Κορυδαλλού 11

6ος όμιλος, 23η αγωνιστική

1. Ρόδος 56

2. Μαρκό 44

3. Παναρκαδικός 36

4. Αήττητος 35

5. ΑΟ Υπάτου 34

6. Θύελλα Ραφήνας 31

7. Αιολικός 29

8. Κιθαιρώνας 29

9. Ν. Αρτάκη 27

10. Παλληνιακός 22

11. Αχαρναϊκός 19

12. Κόρινθος 15

13. ΑΕΚ Τρίπολης 4

7ος όμιλος, 23η αγωνιστική

1. Αστέρας Βλαχιώτη 52

2. Σπάρτη 48

3. Ναύπλιο 38

4. Ζάκυνθος 38

5. Ερμιονίδα 33

6. ΠΑΟ Βάρδας 33

7. Τσιλιβί 31

8. Διαγόρας Βραχν. 31

9. Διαβολίτσι 30

10. Θύελλα Πατρών 29

11. Πανγυθεατικός 22

12. Παναργειακός 19

13. Ολυμπιακός Ζαχ. 19

14. Πανηλειακός 18

8ος όμιλος, 3η αγωνιστική πλέι-οφ

1. Επισκοπή 42

2. Γιούχτας 35

3. Ηρόδοτος 30

4. Πανακρωτηριακός 26

Πλέι-άουτ

  1. Ατσαλένιος 23
  2. Άγιος Νικόλαος 22
  3. ΣΥΝΚΑ 20
  4. Πόρος 16
  5. Ρεθυμνιακός 14
  •  Στους Ομίλους 1ο, 3ο, 4ο, 5ο και 7ο (14 Σωματεία), θα παραμείνουν από την 2η θέση έως και την 8ηθέσητου βαθμολογικού πίνακα.
  • Στον 2οΌμιλο (15 Σωματεία), θα παραμείνουν από την 2η θέση έως και την 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι Ομάδες που θα καταλαμβάνουν από την 10η θέση και κάτω υποβιβάζονται στην Ά Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ.
  •  Στον 6οΌμιλο (13 Σωματεία), θα παραμείνουν από την 2η θέση έως και την 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι Ομάδες που θα καταλαμβάνουν από την 9η θέση και κάτω υποβιβάζονται στην Α ́Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ.
  •  Στον 8ο Όμιλο Κρήτης (09 Σωματεία), θα διεξαχθούν αγώνες play – off σε Όμιλο, με την συμμετοχή των τεσσάρων (04) πρώτων Σωματείων της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης της κανονικής περιόδου, με την βαθμολογία που θα έχουν συγκεντρώσει στην εν λόγω κατάταξη, για την ανάδειξη του Πρωταθλητή. Τα υπόλοιπα πέντε (05) Σωματεία της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης της κανονικής περιόδου, με την βαθμολογία που θα έχουν στην εν λόγω κατάταξη, θα αγωνιστούν σε αγώνες play – out σε Όμιλο, για τον υποβιβασμό ενός (01) Σωματείου, στην Α ́Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ.

 

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here