Μετέωρα-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-4: οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

0
85

Η Αναγέννηση Καρδίτσας είχε την απόλυτη υπεροχή και στα δύο ημίχρονα, εκτός από ένα κομμάτι του β’ ημιχρόνου και πέρα από τα 4 τέρματα που πέτυχε, είχε κι άλλες σημαντικές φάσεις.

Η άμυνα των Μετεώρων σε ορισμένες στιγμές είχε σωστή αντίδραση, σε ορισμένες άλλες έκανε τα εύκολα δύσκολα.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα ήταν:

3′ Κόρνερ του Πολίτη, η μπάλα αποκρούστηκε από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκουλιώνη.

7′ Κόρνερ του Πολίτη, η άμυνα των Μετεώρων έδιωξε, σουτ του Λώττα από καλή θέση, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

14′ Σουτ του Λώττα, πέρασε λίγο άουτ.

19′ Διαγώνιο σουτ του Γκουγκούδη μέσα από την μεγάλη περιοχή κατέληξε μόλις άουτ.

23′ Ο Πολίτης με γωνιακό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1.

31′ Από κόρνερ του Πολίτη, η μπάλα έφτασε στον Νίκιτς ο οποίος με πλασέ πραγματοποίησε το 0-2.

35′ Απευθεία φάουλ του Λώττα αποκρούστηκε από την συμβολών των δοκαριών του Γκουλιώνη.

38′ Σέντρα του Πολίτη, κεφαλιά του Μπακρατσά, πέρασε ελάχιστα άουτ.

47′ Σέντρα του Θεολόγη, κεφαλιά του Τζέκου, πέρασε μόλις άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

70′ Ο Ξέρρας με διαγώνιο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.

80′ Φάουλ του Γκουγκούδη, κεφαλιά του Μπαγαδήμα, πέρασε ελάχιστα άουτ.

90′ Ο Πολίτης με ατομική προσπάθεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-4.