Μουντιάλ 2022: το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων

0
5

Ανακοινώθηκαν οι ώρες διεξαγωγής των αγώνων του Μουντιάλ 2022. Υπάρχουν τρεις ζώνες (σε ώρες Ελλάδας) με τα πρώτα παιχνίδια στη φάση των ομίλων να διεξάγονται στις 13:00 και ακολούθως στις 16:00, τις 19:00 και τις 22:00. Όλοι οι νοκ άουτ αγώνες θα διεξαχθούν στις 19:00 και τις 22:00, ενώ ο τελικός της 18ης Δεκεμβρίου 2022 θα ξεκινήσει στις 19:00.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

1η αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (gr A), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

16:00 Αγγλία – Ιράν (gr B), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Κατάρ – Ισημερινός (gr A), στο Al-Bayt Stadium (στο Al-Khor)

22:00 Ηνωμένες Πολιτείες – Ουαλία ή Ουκρανία ή Σκωτία (gr B), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (gr C), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

16:00 Δανία – Τυνησία (gr D), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Μεξικό – Πολωνία (gr C), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού (gr D), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

13:00 Μαρόκο – Κροατία (gr F), στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (gr E), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (Gr E), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

22:00 Βέλγιο – Καναδάς (gr F), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

13:00 Ελβετία – Καμερούν (gr G), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (gr H), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (gr H), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Βραζιλία – Σερβία (gr G), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

13:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Ιράν, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

16:00 Κατάρ – Σενεγάλη, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Ισημερινός, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Αγγλία – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

13:00 Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία ή Περού, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, στο γήπεδο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Γαλλία – Δανία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Αργεντινή – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

13:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

16:00 Βέλγιο – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Κροατία – Καναδάς, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Ισπανία – Γερμανία, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

13:00 Καμερούν – Σερβία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Βραζιλία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

19:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Κατάρ, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

22:00 Ιράν – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

22:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Αγγλία, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

19:00 Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού – Δανία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

19:00 Τυνησία – Γαλλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

22:00 Πολωνία – Αργεντινή, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

19:00 Καναδάς – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Κροατία – Βέλγιο, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

22:00 Ιαπωνία – Ισπανία, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

22:00 Σερβία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Καμερούν – Βραζιλία, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

1.Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (3/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

2.Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12 22:00, Αλ Ραγιάν/Αχμάντ Μπιν Αλί)

3.Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12 19:00, Αλ Ουάκρα)

4.Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12 22:00, Ντόχα/974)

5.Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12 22:00, Αλ Κχορ)

6.Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

7.Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)

8.Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12 22:00, Λουσάιλ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

α.Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12 22:00, Λουσάιλ)

β.Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)

γ.Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12 22:00, Αλ Κχορ)

δ.Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Α.Νικητής α – Νικητής β (13/12 22:00, Λουσάιλ)

Β.Νικητής γ – Νικητής δ (14/12 19:00, Αλ Κχορ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ηττημένος Α – Ηττημένος Β (17/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής Α – Νικητής Β (18/12 19:00, Λουσάιλ)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here