Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα Ελασσόνα-Μετέωρα

0
77

Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων Ελασσόνα και Μετέωρα έφεραν 1-1, ένα αποτέλεσμα που δεν συμφέρει καμία από τις δύο.

Το sportskalampaka ταξίδεψε στο γήπεδο της Ελασσόνας κι όπως αναφέραμε και σε άλλο post στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι οι γηπεδούχοι και στο δεύτερο η ομάδα των Μετεώρων.

Έχει ενδιαφέρον όμως να αναφέρουμε και τις κυριότερες φάσεις του αγώνα:

11′ Σουτ του Καραγκούνη από καλή θέση, απόκρουσε σε κόρνερ ο Γκουλιώνης.

20′ Προσπάθεια και σουτ του Ματούλα, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

24′ Σέντρα του Ματούλα, ο Σουγλής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

41′ Κόρνερ του Γεωργάκη, κεφαλιά του Ρόμπου από καλή θέση, πέρασε μόλις άουτ.

43′ Σέντρα του Νταμπώση, ο Ματούλας ήταν αφύλαχτος κι έκανε το πλασέ, αλλά ο Γκουλιώνης απόκρουσε σωτήρια.

44′ Προσπάθεια και σουτ του Γερεντέ η μπάλα κόντραρε, δυνατό σουτ του Α. Αλμπάνη, πέρασε λίγο άουτ.

55′ Ο Γκαμπέτας έκλεψε την μπάλα κι έδωσε στον Ματούλα ο οποίος από καλή θέση έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια απόκρουσε ο Γκουλιώνης.

64′ Κόρνερ του Γεωργάκη, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σουγλή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Βασίλης Αλμπάνης και ισοφάρισε σε 1-1.

87′ Σέντρα του Γεωργάκη, ο Π. Παπαευθυμίου από καλή θέση έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Γούπος μπλόκαρε την μπάλα.

96′ Μακρινό σουτ του Γεωργάκη, κατέληξε πάνω στον Γούπο.