Ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα με 0-2 από τα Χανιά

0
13

Σε παιχνίδι που έγινε για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα με 0-2 από τα Χανιά.

Η Τρικαλινή ομάδα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ κι από εκεί και πέρα όμως δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση.

Η ομάδα των Χανίων ούτε στα πιο τρελά της όνειρα δεν θα περίμενε να πάρει μία τόσο εύκολη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η οποία όμως ήταν δίκαιη πέρα για πέρα.

Η επιλογές του Σούλη Παπαδόπουλου σήμερα δεν τον δικαίωσαν με τα Χανιά να εκμεταλλεύονται τα κενά των γηπεδούχων σε κέντρο και άμυνα ανοίγοντας το σκορ στο 11′ και στο 23′ βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0.

Τα Τρίκαλα έκαναν αρκετές αλλαγές στην επανάληψη ισορρόπησαν κάπως το παιχνίδι, αλλά επιθετικά δεν κατάφεραν να κάνουν και πολλά πράγματα.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Σε αντεπίθεση των Χανίων ο Μπραμπίγια ήταν αφύλαχτος κι έκανε το πλασέ, αλλά ο Γιακουμής εξουδετέρωσε.

9′ Σουτ του Δημητριάδη από καλή θέση πέρασε άουτ.

11′ Ο Κάρλος έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα τον Γιακουμή κάνοντας το 0-1.

23′ Σέντρα του Δημητριάδη από πλάγια θέση, ο Κάρλος έκανε το σουτ, ο Γιακουμής απόκρουσε και ο Βασιλόγιαννης που πήρε το ριμπάουντ σημείωσε το 0-2.

53′ Απευθείας φάουλ του Ριζογιάννη, πέρασε μόλις άουτ.

63′ Σουτ του Πέλκα, απόκρουσε δύσκολα ο Κουτζαβασίλης.

92′ Πλασέ του Μασένα από καλή θέση, πέρασε άουτ.

Διαιτητής ήταν ο Λάμπρου με βοηθούς τους Τσιλίκα και Καλύβα, ενώ 4ος ήταν ο Ανδριανός.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σούλης Παπαδόπουλος): Γιακουμής, Νιάρος, Σιλβάνο (46′ Ελευθεριάδης), Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (46′ Πέλκας), Παπαγεωργίου, Σταματής (68′ Πανίδης), Κεχαγιάς (46′ Πιαστόπουλος), Ζώγκος, Ευθυμίου.

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουζαβασίλης, Καμαρά, Νίκολιτς, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μπραμπίγια (70′ Βρετός), Κάρλος, Δημητριάδης (60′ Παναγιωτούδης), Πλέγας, Βασιλόγιαννης (86′ Ζιούλης), Διαμαντόπουλος (70′ Μασένα).