Τα Μετέωρα ηττήθηκαν 0-2 από την Ηρακλή Λάρισας σε φιλικό παιχνίδι

0
126

Σε φιλικό παιχνίδι που τελείωσε πριν από λίγα λεπτά και το οποίο διεξήχθηκε στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” τα Μετέωρα γνώρισαν την ήττα με 0-2 από τον Ηρακλή Λάρισας.

Το sportskalampaka ήταν παρόν κι έχει πλούσιο ρεπορτάζ.

Το παιχνίδι ήταν σχετικά καλό με την Καλαμπακιώτικη ομάδα να παίζει στα ίσα τον πρωτοπόρο του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι παίκτες του Χρήστου Αυγέρου πρέσαραν ψηλά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, είχαν κάποιες καλές στιγμές, αλλά οι αντίπαλοί τους εκμεταλλεύτηκαν την ποιότητά τους, αλλά και την διαφορά της κατηγορίας και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη γοήτρου.

Και τα δύο τέρματα του Ηρακλή Λάρισας σημειώθηκαν ύστερα από λανθασμένες αντιδράσεις από πλευράς γηπεδούχων.

Γενικά ήταν ένα φιλικό παιχνίδι το οποίο είχε καλό ρυθμό και κράτησε το ενδιαφέρον των λιγοστών θεατών που βρέθηκαν στις κερκίδες του Σταδίου.