Το Καστράκι ηττήθηκε 2-1 από το Μικ. Κεφαλόβρυσο για το κύπελλο

0
64

Το Μικρό Κεφαλόβρυσο νίκησε με 2-1 το Καστράκι σε παιγνίδι που έγινε στο γήπεδό του για την φάση των 16 του κυπέλλου της ΕΠΣ Τρικάλων.

Το sportskalampaka ήταν εκεί και παρουσιάζει όλες τις λεπτομέρειες.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για το Καστράκι στα μέχρι τώρα επίσημα παιγνίδια που έχει δώσει, αφού στο πρωτάθλημα έχει μόνο νίκες.

Το Μικρό Κεφαλόβρυσο κατάφερε με ανατροπή να πάρει τη νίκη και μαζί την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του κυπέλλου κάτι που αναμφισβήτητα αποτελεί σπουδαία επιτυχία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιγνιδιού στο πρώτο ημίχρονο το παιγνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα γκολ τα οποία δεν μέτρησαν κι από εκεί και πέρα οι φάσεις ήταν λίγες και το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος το Καστράκι προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν, εκμεταλλεύτηκαν κάποιες αδράνειες στην άμυνα των φιλοξενουμένων και πετυχαίνοντας δύο γκολ πήραν τη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα

12′ Ο Παπαστεριάδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπόμπολα, αλλά ο τερματοφύλακας του Καστρακίου απόκρουσε.

18′ Ο Μπόμπολας πήγε να πιάσει τη μπάλα, ο Παπαστεριάδης πήρε χέρια και μπάλα, πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε από τον διαιτητή που ήταν δίπλα στη φάση.

28′ Από λάθος της άμυνας του Καστρακίου, ο Παπστεριάδης βρέθηκε σε θέση βολής κι έκανε το σουτ άουτ.

34′ Γκολ του Μπαούτη ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ με τον αρμόδιο βοηθό να είναι σίγουρο για την υπόδειξή του.

54′ Σέντρα του Νταλούκα, κεφαλιά του Αλμπάνη, απόκρουσε ο Τεντολούρης, νέο σουτ του επιθετικού του Καστρακίου, η μπάλα κατέληξε κόρνερ αφού κόντραρε σε αντίπαλο.

55′ Κόρνερ του Μπαούτη, ο Γκόβαρης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το 0-1.

69′ Σέντρα του Παπαστεριάδη, ο Μπόμπολας βγήκε, στην φάση μπήκε ο Μαυρίκος και ο Σιούτας, τελικά η μπάλα κατέληξε στον Μαντέλα ο οποίος με ψύχραιμο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

78′ Σέντρα του Τσιαντούλα, κεφαλιά του Σαμούτη, μπλόκαρε ο Τεντολούρης,

79′ Σουτ του Παπαστεριάδη από πλάγια θέση, πέρασε άουτ.

86′ Από αδράνεια της άμυνας του Καστρακίου, ο Παπαστεριάδης κέρδισε τη μπάλα κι από πλάγια θέση διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στη συνέχεια έβγαλε την φανέλα του στους πανηγυρισμούς, είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή κι αποβλήθηκε.

Διαιητής ήταν ο Πέτσας με βοηθούς τους Νταλούκα και Τζάνη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΙΚ. ΚΕΦ/ΣΟ: Κ. Τεντολούρης, Μπιζάκος, Μαντέλας (87′ Μάμαλης), Ζαροκώστας, Μητσιάδης, Μαυρίκος (76′ Κοθράς), Γκουζιώτης, Χ. Σίμος, Σαχίνι, Παπαστεριάδης, Μανάφας (91′ Μανώλης).

ΚΑΣΤΡΑΚΙ: Μπόμπολας, Πορτίκας (46′ Γκόβαρης), Γιάννης, Τσιαντούλας, Φορτούνης, Σιούτας, Μόκας (72′ Σαμούτης), Αυγέρος, ΑΛμπάνης, Μπαούτης, Νταλούκας.