Το Καστράκι νίκησε 5-0 τον Άγιο Οικουμένιο σε φιλικό παιχνίδι

0
141

Σε φιλικό παιχνίδι το οποίο έγινε στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” το Καστράκι νίκησε με 5-0 τον Άγιο Οικουμένιο.

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν το παιχνίδι καθώς η ομάδα του Καστρακίου έπιασε ένα καλό διάστημα μεταξύ 36′ και 40′ όπου το 1-0 το έκανε 5-0 και στην επανάληψη έκανε συντήρηση δυνάμεων.

Ο Άγιος Οικουμένιος από την πλευρά του προσπάθησε να σταθεί αρκετά καλά, έπαθε όμως μπλακ-άουτ στα τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου κι έτσι δεν κατάφερε να αποφύγει αυτή την ήττα.

Το σκορ άνοιξε στο 7′ όταν από σέντρα του Σόνι, ο Σαμούτης με προβολή κι αφού η μπάλα βρήκε και το δοκάρι έκανε το 1-0.

Στο 36′ ο Σ. Αλμπάνης με πλασέ σημείωσε το 2-0 και στο 38′ ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 39′ ο Α. Αλμπάνης με σουτ σημείωσε το 4-0 και το 5-0 διαμορφώθηκε στο 40′ από τον Λευτέρη Μπαούτη.

Διαιτητής ήταν ο Κοντίνος με βοηθούς τους Ανδριόπουλο και Μαργιόλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΚΑΣΤΡΑΚΙ (Θ. Καραγιάννης-Λ. Σακελλαρίδης): Καλούδης (46′ Υφαντής), Κορσάρι (65′ Πλακιάς), Α. Μπαλογιάννης (40′ Ν. Μπαλογιάννης), Μπαρμπαρούσης, Α. Αλμπάνης (46′ Παπαχρήστος), Μπαούτης (72′ Χουτέας), Β. Αλμπάνης (65′ Κρίτσας), Σ. Αλμπάνης (65′ Θωμαΐδης), Σαμούτης (72′ Κόκκας), Γιάννης, Σόνι (46′ Μπλούτσος).

ΑΓΙΟΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΣ (Π. Πέτσας): Κωτούλας, Ευθυμιάδης, Βαϊόπουλος, Λάππας, Σουφλάκης, Πέτσας, Ζολώτας, Μπακογιάννης, Χαρχαντής, Μαμάτσας, Μυλωνάς.

Έπαιξαν και οι: Λάμπρος, Κιάλιας, Μπλάνας, Κούτρας, Μαϊντόπουλος, Μανίκας, Λούγγος.