Α1 ΕΣΚΑΘ: βελτιωμένος ο ΑΟΚ, ηττήθηκε στο τέλος

0
45

Ο ΑΟΚ έκανε σχετικά καλή εμφάνιση αλλά γνώρισε την ήττα από τον Φοίβο Γιάννουλης με 47-58 σε παιχνίδι που έγινε στο Βλαχάβειο Κλειστό Γυμναστήριο για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Η ανανεωμένη Καλαμπακιώτικη ομάδα παιχνίδι με παιχνίδι δείχνει να βελτιώνεται και σήμερα γνώρισε την ήττα στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα από έναν σαφώς πιο έμπειρο αντίπαλο.

Στα πρώτα όμως 30 λεπτά του αγώνα ήταν μέσα στο παιχνίδι και το πάλεψε αρκετά, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άντεξε και ο αντίπαλός του κατάφερε και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 10-15, 19-27, 36-39, 47-58.
Διαιτητές : Γκαρτζονίκας – Γκουλίτος
Α.Ο.Καλαμπάκας (Σπανός Κ.) Τουλας 16, Παλάσκας 8, Ταμπάκου 5 , Βαίου 3 , Γκούμας 5, Ζουζούλας  2 , Μουλάς 5, Μπαλατσός 3
Φοίβος:(Παπαϊωάννου) Καραδήμος 23, Νταής 12, Ζήσης 3 , Φιλίντας 7 , Μπακαρός 11, Μπαράκος 2, Δεμίρης , Παζαράς, Τσιτσιούρης, Στεργιούλας, Τριανταφυλλίδης.