Β’ Εθνική μπάσκετ: πρεμιέρα με νίκη για τους Ίκαρους

0
6

Οι Ίκαροι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ Εθνικής κατηγορίας υποδέχθηκαν τον Πρωτέα Γρεβενών στο ΕΑΚ Μπάρας και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 75-63.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πήραν ένα καλό προβάδισμα από την δεύτερη περίοδο το οποίο διατήρησαν ως το τέλος του αγώνα, παίρνοντας έτσι το πρώτο ρο φύλλο αγώνα για τη φετινή περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 13-11, 34-23, 54-46, 75-63
ΙΚΑΡΟΙ  (Γιασσάρης): Τσιαβές 7,  Παπαχρήστος 25 (1), Κατσαρές 2,  Παρδακάς 3, Μπουργανός 13(1), Τριανταφύλλου 5(1), Κατσίμπας, Νταλός, Κοϊτσάνος, Αμβράζης 15(1).
ΠΡΩΤΕΑΣ (Χασιώτης): Τζιουβάρας, Γρίψιος 16(2), Κλωνάρας 7(2), Παλάσκας, Σβώλης, Παπαδόπουλος 10, Σιπητάνος 20, Κωνσταντίνου, Μπόζιαρης 3(1), Μαλλιούρας, Ασλανίδης, Κυρατζής.