Δεν έφτανε η προσπάθεια που έκανε ο ΑΟΚ

0
20

Το Σάββατο ο ΑΟΚ αντιμετώπισε τον Γ.Σ. Σοφάδων για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ και γνώρισε την ήττα με 64-77.

Η Καλαμπακιώτικη ομάδα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, ήταν κοντά στο σκορ στο δεύτερο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερες λύσεις και κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα μέτρα τους και να πάρουν μία σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Μάλιστα η ομάδα των Σοφάδων θα πάρει μέρος και στο φάιναλ φορ του κυπέλλου που θα γίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο κλειστό του Παλαμά.

Όσον αφορά τη συνέχεια του πρωταθλήματος για τον ΑΟΚ το επόμενο παιχνίδι θα το δώσει στις 11 Ιανουαρίου όπου θ’ αναμετρηθεί εκτός έδρας με τον Αμπελώνα.