Ο ΑΟΚ είχε σχέδιο και πέτυχε

0
17

Ο ΑΟΚ το Σάββατο απέναντι στην Σπορτ Ακαδημία Λάρισας πέτυχε την τέταρτή του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Μια νίκη η οποία είχε φανεί από τα πρώτα λεπτά του παιγνιδιού πως θα ερχόταν και μάλιστα με τον τρόπο που ήρθε. Δηλαδή με μία σχετικά καλή διαφορά πόντων.

Η Καλαμπακιώτικη ομάδα από τα πρώτα λεπτά έβαλε μεγάλα σουτ κυρίως με τον παίκτη-προπονητή της, Γιώργο Κουρμέτζα ο οποίος ήταν αρκετά εύστοχος και πήρε έτσι μία καλή διαφορά.

Από εκεί και πέρα επέβαλλε τον ρυθμό της και είχε σταθερά 6-8 πόντους διαφορά ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά πέρασε τους 10 πόντους κι έμεινε σταθερά σε διψήφιο αριθμό ως το τέλος.