Ο ΑΟ Τρίκαλα έφερε λευκή ισοπαλία με την Φήκη

0
42

Ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι ο ΑΟ Τρίκαλα έφερε λευκή ισοπαλία με την Φήκη στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι γενικά είχε φάσεις μεταξύ των οποίων και δοκάρι, αλλά καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει και να φτάσει στην νίκη.

Οι γηπεδούχοι είχαν πιο πολλές και καλές ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν.

Η Φήκη έδωσε χώρο και προσπάθησε να παίξει με αντεπιθέσεις και σίγουρα παρουσίασε ένα αξιόλογο σύνολο το οποίο δύσκολα το νικάς.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Σουτ του Κορέλα ύστερα από φάση διαρκείας βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ντάσκα.

9′ Σέντρα του Λουκά, κεφαλιά του Κουσκουνά από καλή θέση, πέρασε άουτ.

18′ Σουτ του Σκόνδρα από καλή θέση, κατέληξε άουτ.

23′ Σέντρα του Νιάρου, ο Ντάσκας επενέβη προ του Κουσκουνά και μπλόκαρε τη μπάλα.

34′ Φάουλ του Λώττα, κεφαλιά του Θεολόγου, πέρασε λίγο άουτ.

42′ Προσπάθεια και σουτ του Ιωάννου από καλή θέση, ο Παϊτέρης απόκρουσε.

44′ Ο Γ. Νικλητσιώτης ξέφυγε στην αντεπίθεση, έκανε και το σουτ για να διώξει σε κόρνερ ο Παϊτέρης.

77′ Σέντρα του Κορέλα, κεφαλιά του Κουσκουνά πέρασε μόλις άουτ.

83′ Σέντρα του Γιοκέ, ο Κουσκουνάς από πολύ κοντά την κεφαλιά η οποία πέρασε σύριζα άουτ.

85′ Σουτ του Σκόνδρα μέσα από την μεγάλη περιοχή, απόκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Παϊτέρης.

Διαιτητής ήταν ο Μαγγιώρος της ΕΠΣ Ηπείρου, με βοηθούς τους Τσαντά της ΕΠΣ Ηπείρου και τον Παπαλαζάρου της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Κ. Φρατζέσκος): Παϊτέρης, Λουκάς, Νιάρος (74′ Κοντογεώργος), Ριζογιάννης, Θεολόγου, Κωστόπουλος, Τσιαφίτσας (89′ Παπακώστας), Αλεξίου, Κουσκουνάς, Λώττας (60′ Γιοκέ), Κορέλας,

ΦΗΚΗ (Ν. Μανούρας): Ντάσκας, Γιαννούλας, Ι. Σκόνδρας, Δρόσος, Καλαμαράς, Γεωργάκης, Γκαντιάς, Ιωάννου (94′ Α. Νικλητσιώτης), Γ. Νικλητσιώτης (68′ Πολυζόπουλος), Σαμαντάς (87′ Ζήσης), Ν. Σκόνδρας.