Το Καστράκι πέρασε με νίκη 3-1 από τον Πορταϊκό

0
95

Το Καστράκι ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση νίκησε στο γήπεδο της Μουριάς τον Πορταϊκό με 3-1 σε παιχνίδι που έγινε για την 3η αγωνιστική του β’ ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πέρα από το τέρμα που σημείωσαν θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει κι άλλα τέρματα.

Στην επανάληψη ο Πορταϊκός πίεσε για ένα διάστημα, αλλά το Καστράκι βρήκε τον τρόπο να απαντήσει με δύο τέρματα στην πίεση και κάπως έτσι εξασφάλισε τη νίκη αφού το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στην συνέχεια να σημειώσουν το γκολ της τιμής.

Στο 29′ ο Σαμούτης βρήκε την ευκαιρία κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 63′ ο Β. Αλμπάνης με ωραία ενέργεια και σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 84′ με άψογα εκτελεσμένο φάουλ ο Λευτέρης Μπαούτης πέτυχε το 0-3.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία και μείωσαν στο τελικό 1-3 στο 86′.

Η σύνθεση του Καστρακίου: Υφαντής, Τσιαντούλας (75′ Κοτόρι), Μπαρμπαρούσης, Α. Μπαλογιάννης, Γιάννης, Β. Αλμπάνης (85′ Κορσάρι), Α. Αλμπάνης, Σ. Αλμπάνης, Μπαούτης (80′ Σόνι), Σαμούτης, Μπλούτσος.