Basket League: νίκη για ΑΕΚ και Μεσολόγγι

0
15

Η ΑΕΚ παρέμεινε αήττητη στο Περιστέρι, με τον Ματ Λοτζέσκι να βρίσκεται στη «ζώνη» στο τελευταίο δεκάλεπτο, με 4/4 τρίποντα!

Ήταν μπασκετικό θέλημα του Ματ Λοτζέσκι. Εκεί που όλα έμοιαζαν απροσπέλαστα για την ΑΕΚ, ήρθε ο Αμερικανός γκαρντ.

Με 4/4 σουτ τριών πόντων στην τελευταία περίοδο. Εκεί που το Περιστέρι έδειχνε ώριμο και ικανό να πάρει τη νίκη.

Προηγήθηκε με διαφορά επτά πόντων (55-48). Ώρα…Λοτζέσκι! Και σιγοντάρισμα από τον συνήθη ύποπτο των ξεσπασμάτων, Κιθ Λάνγκφορντ.

Η ΑΕΚ παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα (3-0) και στο Περιστέρι μένει η πίκρα πως σε ένα κακό παιχνίδι μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 27-30, 47-42, 62-66.

Το Μεσολόγγι νίκησε τον Ιωνικό

Το Μεσολόγγι συνεχίζει να κάνει… παρέλαση στην Βasket League, αφού επικράτησε του Ιωνικού (0-3) με 79-66 και έφτασε στο 3-0. Kορυφαίοι Αγραβάνης και Γκριν.

Η ομάδα του Καλαμπάκου… καθάρισε και τον Ιωνικό με 79-66 και έφτασε στο 3-0, τη στιγμή που οι ηττημένοι δεν έχουν ακόμα νίκη. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν στο μεγαλύτερο μέρος του ματς μέχρι και τις αρχές της τρίτης περιόδου, δεν πτοήθηκαν και με φοβερο ξεκίνημα στο 4ο δεκάλεπτο, έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Γκριν είχε 24, ενώ ο Αγραβάνης πρόσθεσε 20 για τους νικητές. Καλός και ο Μπράουν με 19 και 9 ριμπάουντ. Από την άλλη οι Σμιθ και Φιτζπάτρικ μέτρησαν από 16.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 36-43, 59-56, 79-66