Super League 2: ήττα για τον ΑΟ Τρίκαλα με 1-3 από τον Λεβαδειακό

0
80

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Λεβαδειακό για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Το sportskalampaka ήταν στην αναμέτρηση κι έχει όλες τις λεπτομέρειες του αγώνα.

Ο Λεβαδειακός είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο στο οποίο κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα λάθη των γηπεδούχων κι έτσι προηγήθηκε με 0-2 ενώ είχε και δύο δοκάρια.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να μειώσουν πολύ νωρίς το σκορ σε 1-2.

Ο Λεβαδειακός  αμέσως απάντησε με δύο φάσεις από την δεξιά πτέρυγα οι οποίες την τελευταία στιγμή δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Ένα ακόμη ατομικό λάθος όμως έδωσε το δικαίωμα στον Λεβαδειακό να πετύχει και τρίτο τέρμα και να εδραιώσει την νίκη του.

Για τα Τρίκαλα σήμερα φάνηκε η απειρία των νεαρών παικτών του, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι τα λάθη έγιναν όλα μαζεμένα στο σημερινό παιχνίδι.

Ο Λεβαδειακός από την πλευρά του έδειξε πως του ταιριάζουν περισσότερο τα εκτός  έδρας ματς καθώς μακριά από την έδρα του έχει μόνο νίκες, ενώ στην έδρα του δεν έχει καμία ακόμη.

Το φιλμ του αγώνα

6′ Κεφαλιά του Συμελίδη πέρασε μόλις άουτ.

29′ Κόρνερ του Βήχου, κεφαλιά του Νίκα, έδιωξε πάνω από την γραμμή ο Πιαστόπουλος.

35′ Φάουλ του Μεχία, κεφαλιά του Νίκα, η μπάλα στο δοκάρι και πάνω στην σύγχυση ο Παπαγεωργίου έδιωξε πάνω στον Σουλιώτη και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και να γίνει έτσι το 0-1.

42′ Σέντρα του Βήχου, ο Τζιώρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στη ρίζα της δεξιάς κάθετης δοκού.

45′ Οι παίκτες των Τρικάλων έχασαν την μπάλα στην μεσαία γραμμή, ο Τζιώρας έφυγε απέναντι στον Γκάρα και με πλασέ πέτυχε το 0-2.

51′ Από φάουλ του Ριζογιάννη, ο Γκέκας βγήκε εκτός περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Αλμπάνη ο οποίος με ψύχραιμο μακρινό σουτ μείωσε σε 1-2.

69′ Ο Βήχος βγήκε απέναντι στον Γκάρα, ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ.

73′ Ο Μεχία έκλεψε την μπάλα από τον Ευθυμίου και με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκάρα διαμορφώνοντας το 1-3.

78′ Σουτ του Ριζογιάννη, πέρασε μόλις άουτ.

84′ Κεφαλιά του Χατζηκωνσταντίνου, πέρασε μόλις άουτ.

88′ Σέντρα του Ευθυμίου, ο Σταματής από καλή θέση σούταρε άουτ.

Διαιτητής ήταν ο Μπεκιάρης της ΕΠΣ Καρδίτσας με βοηθούς του Καλύβια και Στάικο της ΕΠΣ Φθιώτιδας.

4ος διαιτητής ήταν ο Τσιοφλίκη της ΕΠΣ Λάρισας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γκάρας, Νιάρος (63′ Διαμαντόπουλος), Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου (46′ Ευθυμίου), Πέλκας (85′ Κλεμέντε), Ντιαλόσι (72′ Κεχαγιάς), Σταματής, Σιλβάνο (46′ Αλμπάνης).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκέκας, Μύγας, Λιάγκας, Βήχος, Νίκας, Καραχάλιος, Μεχία (87′ Τσάπρας), Πολλέτο (87′ Παναγιώτου), Συμελίδης (80′ Ούλριχ), Περντόμο (93′ Μαρίνος), Τζιώρας (93′ Θεοχάρης).